Adından dolayı kadının taksiye binmesi yasaklandı: Adı ne ?

Bu isim ona büyüdüğü Fiji’de verildi…

Swastika Chandra bir Uber hesabına kaydolmaya çalıştığında kendisine tartışmalı isminin şirketin kayıt süreci açısından ‘potansiyel olarak rahatsız edici’ olarak sınıflandırıldığı söylendi.
Kadının adı Swastika Chandra’dır. Adı Sanskritçe’de “talan” anlamına geliyor ama aynı zamanda meşhur Nazi sembolünün de adı. Şirket, adını “potansiyel olarak rahatsız edici” olarak sınıflandırdığı için hizmetten men edildiğini iddia ediyor.

35 yaşındaki Avustralyalı A Current Affair’e şunları söyledi: “Bir gün yemek siparişi verirken ödeme aşamasına geldiğimde başvuruda ‘Adınız yanlış ve adınızı değiştirmeniz gerekiyor’ yazan bir pencere gördüm. .” Bilmedikleri şey şu ki, Hitler bu ismi kötüye kullanmadan binlerce yıl önce Hindular bu ismi kullanıyordu. Bu çok yaygın bir isim. Ben şahsen bu isimde dört veya beş kız daha tanıyorum. Okulda iki veya üç kızımız daha vardı. Bu ismin anlamı iyi şanslar ve benim için iyi şeyler ifade ediyor. İsmimin iyi olduğuna inanıyorum ve onu değiştirmeyeceğim.”
Uber harekete geçmeden önce Avustralya Hindu Konseyi ve ülkenin Yahudi cemaati devreye girip onu savundu. Hint topluluğu artık kadını Uber’e karşı çıktığı için onurlandırıyor ve şirket ondan özür dileyen bir bildiri yayınladı.

“Uber, tüm kullanıcılar için güvenli ve samimi bir ortam sağlamaya kararlıdır. Bu nedenle Uber, uygulama içi adları potansiyel olarak rahatsız edici kelimeler içeren kullanıcıların erişimini kısıtlamaya yönelik küresel bir politikaya sahiptir. Adlarda farklı kültürel nüanslar olduğunu anlıyoruz ve bu nedenle ekiplerimiz, her hesabın adil bir şekilde değerlendirildiğinden emin olmak için bu tür olayları tek tek inceliyor, bu da beklediğimizden daha uzun sürdü.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x